کریمی‌تفرشی: قرار بود فیدل کاسترو در فیلم حضور داشته باشد

نشست خبری فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه»

مهتاب کرامتی: ماندلا برایم سمبل آرامش و صبوری در دنیای پر از جنگ و کشتار است/ کریمی‌تفرشی: قرار بود فیدل کاسترو در فیلم حضور داشته باشد

سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۵:۵۷
نلسون ماندلا برای همیشه

نشست خبری عوامل فیلم سینمایی «نلسون ماندلا برای همیشه» در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، صبح امروز، سه‌شنبه ۲۹ فروردین‌ماه، عوامل فیلم سینمایی «نلسون ماندلا برای همیشه» در حالی با اصحاب رسانه دیدار کردند که از دادن اطلاعات درباره فیلم خودداری کردند و بیشتر از قصد و نیت خود برای ساختن این فیلم گفتند.

در ابتدای این نشست که با حضور میثم شاه‌بابایی، کارگردان، مهدی کریمی‌‎تفرشی، تهیه‌کننده، سودابه خسروی، طراح گریم، مهتاب کرامتی، تیرداد کیایی، امیر شریعت به عنوان بازیگران و مرتضی پورصمدی به عنوان مدیر تصویربرداری همراه جمعی از اصحاب رسانه و با تاخیر آغاز شد، میثم شاه‌بابایی درباره فیلمش و چگونگی شکل گرفتن ایده آن گفت: «پس از فوت نلسون ماندلا استارت این پروژه خورد و روزهای وداع اهالی روستایی که ماندلا هم متعلق به آن بود با رهبر کشورشان که ۱۰ روز طول کشید و مراسم مختلفی به یادش برگزار شد که همگی دستمایه ساخت این فیلم شدند. ماندلا در فیلم من یک سمبل است؛ سمبل جریانی فکری که در دل داستانی کوتاه و ساده حضور دارد. بازیگران چیزی درمورد جزییات این فیلم نمی‌دانند و من تلاش می‌کنم تا جایی که ممکن است، ایده‌ام و خواسته‌ام را لو ندهم. فقط می‌توانم بگویم بازیگران در جاهای مختلف آفریقا می‌روند و در طول این سفر با اتفاق‌های مختلفی مواجه خواهند شد. البته این یک اتفاق عجیب و خیلی خاص نیست و نمی‌خواهم به آن‌ها وعده برخورد با پدیده‌ای عجیب بدهم، ترجیح می‌دهم پس از سفر به آفریقای جنوبی و دیدن لوکیشن از باقی ماجرا باخبر شوند.»

شاه‌بابایی در ادامه به حمایت‌های وزارت امور خارجه و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه گفت: « وزارت امور خارجه و محمدجواد ظریف از این پروژه حمایت کردند و هرچند ما نگرانی‌ای برای انتخابات نداریم اما امیدواریم که این حمایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد، زیرا آقای ظریف حتی در سفر هم پیگیر روند ساخت این فیلم بود. معتقدم فرهنگ نقش مهمی دارد و این فرهنگ است که سیاست را می‌سازد. برای این فیلم تعریف کردن مرز داستان و مستند سخت است و این پروژه برای من پکیج بزرگی است.»

قرار بود فیدل کاسترو در فیلم حضور داشته باشد

مهدی کریمی‌تفرشی، تهیه‌کننده این فیلم در ادامه گفت: «پروژه صلح بهترین نامی است که می‌توانم برای کارمان انتخاب کنم. این فیلم تریبیونی برای ما است تا صلح‌دوستی مردم ایران را در سراسر دنیا به نمایش بگذاریم. به هر حال، ما می‌دانیم جوی منفی علیه کشور ما و مردم ما وجود دارد و «نلسون ماندلا برای همیشه» می‌تواند به عنوان سفیر صلح و نماد صلح از کشور ما در جای‌جای دنیا حضور داشته باشد و دیده شود.»

کریمی‌تفرشی با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس این فیلم در پاریس، استرالیا و نیویورک گفت: «حمایت‌های خوبی از این فیلم شده و شخص محمد‌جواد ظریف حتی زمانی که در سفر بودند نیز تلفنی درباره آخرین وضعیت این فیلم سوال می‌کردند. قرار بود در این فیلم فیدل کاسترو حضوری پررنگ داشته باشد اما این اتفاق نیافتاد و متاسفانه فوت ایشان این امکان را از ما گرفت.»

وی همچنین گفت: «افتخار دارم که تهیه کننده این پروژه جهانی باشم، مدتی به دنبال حضور فعال‌تری بودم و می‌خواستم حرف تازه‌ای بزنم و به این دلیل این پروژه را کار کردم. به نظر من نلسون ماندلا، نماد صلح است و تصویر ماندلا با توجه به فداکاری‌هایی که برای کشورش کرده است، نماد برازنده‌ای برای صلح است.»

ماندلا برایم سمبل آرامش و صبوری در دنیای پر از جنگ و کشتار است

مهتاب کرامتی به عنوان بازیگر این فیلم که تجربه بازی در فیلم «فرزند چهارم» در آفریقای جنوبی را دارد و همچنین به عنوان سفیر صلح از ایران در سازمان ملل فعالیت می‌کند، درمورد این پروژه سینمایی گفت: «اخلاق و حسن نیت ماندلا بی‌نظیر است. ماندلا برایم سمبل آرامش و صبوری در دنیای پر از جنگ و کشتار است. خیلی خوشحالم که در آغاز و پایان هر کار کنار اصحاب رسانه هستیم؛ چون کار ما با هم معنا می‌گیرد و بی‌هم هیچ هستیم. ما همگی در این پروژه سمتی حرفه‌ای داریم اما ویژگی مهم همراهی ما در این پروژه است و به نظرم صبوری را باید از کارگردان این اثر یاد گرفت. آنچه برای من در این فیلم مهم‌تر از فعالیت حرفه‌ای‌ام بود؛ همراهی بود که در این فیلم وجود دارد. نباید توقع خود را از یک فیلم بالا ببریم. معتقدم همیشه وقتی با توقع وارد سینما می‌شویم اثری که می‌بینیم راضی‌کننده نیست. ما در این فیلم تلاش می‌کنیم که یک فیلم خوب و قابل قبول بسازیم. فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» کاملاً‌ با «فرزند چهارم» متفاوت است چون ما در آن فیلم با یک اثر سینمایی مواجه بودیم و فیلمنامه‌ای از پیش‌تعیین شده داشت.»

دریافت اولین جایزه نوبل مدیریت در صنعت غذای ایران توسط دکتر مهدی کریمی تفرشی

photo_2017-07-15_13-58-40
رئیس هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان مواد غذایی و مجتمع صنایع غذایی گلها اولین جایزه نوبل مدیریت را در جشنواره بزرگ مدیریت (EFMD) از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع صنایع غذایی گلها ،مهدی کریمی تفرشی رئیس هیئت مدیره مجتمع صنایع غذایی گلها در جشنواره بزرگ مدیریت که ردر مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار شد، موفق به کسب اولین جایزه نوبل مدیریت به عنوان معتبر ترین جایزه مدیریتی اروپا از سوی این جشنواره شد.
این جایزه یکی از معتبرترین جوایز مدیریتی در اروپاست و بنا به درخواست نمایندگی بنیاد اروپایی توسعه مدیریت برای اولین بار بصورت اختصاصی با حضور نماینده بنیاد اروپایی توسعه مدیریت در ایران برگزار شد.
جایزهٔ مدیریت نوبل بانک مرکزی سوئد به یاد آلفرد نوبل که به جایزهٔ نوبل مدیریت (EFMD) معروف است هر سال به مدیران موفق برجسته اعطا می‌شود و در سال های گذشته مدیران شرکتهای سرشناسی همچون ماکروسافت، اپل، نایک، آدیداس، سامسونگ، سونی به این مهم دست یافته‌اند.