starch foods

انتخاب کربو هیدرات مناسب

کربوهیدرات چیست؟

کربوهیدرات ماده‌ای است که تمام افراد به آن احتیاج دارند. بیشتر غذاها حاوی کربوهیدرات هستند و وقتی که این ماده وارد بدن می‌شود، به اجزای تشکیل ‌دهنده‌ی خود یعنی قندهای ساده تجزیه می‌شود، این قندها منبع اصلی انرژی در بدن هستند.

ادامه مطلب …

635161553706778131

آشنایی با افزودنی های غذایی مورد تایید اتحادیه اروپا

در تهیه بیشتر محصولات غذایی ، دارویی ، آرایشی و بهداشتی از افزودنی های شیمیایی متعددی استفاده می شود که اگر به فهرست ترکیبات تشکیل دهنده که روی برچسب این محصولات درج می شود توجه کنید به نام بعضی از این ترکیبات یا در بعضی موارد اصطلاح افزودنی های مجاز برخورد می کنید.
به طور معمول این افزودنی ها برای افزایش کیفیت و بخصوص ماندگاری محصولات اضافه می شود؛ اما نکته مهم این است که مقدار ترکیبات و مواد افزودنی که مصرف می شود در کیفیت محصول اهمیت فوق العاده ای دارد و به همین دلیل است که گاه ۲محصول که به ظاهر از ترکیبات مشابه تهیه شده اند، ولی کیفیت بسیار متفاوتی دارند.

ادامه مطلب …

foods-rich-in-fiber-heart-gojeh.ir

مصرف فیبر یکی از ر اه های مقابله با بیماری ها

گنجاندن فیبر های غیر محلول در رژیم غذایی می تواند از طریق پیش برد کار کرد منظم روده وپاک نگه داشتن لوله گوارش ،خطر ایجاد بعضی از بیماری ها از قبیل بیماری های دیورتیکولی ویبوست را کاهش دهد. همچنین داشتن رژیم غذایی غنی از فیبر به پیشگیری از دیابت و کاهش خطر سر طان وکولورکتال کمک می کند. این سرطان در کشورهایی که رژیم غذایی سنتی آنها عمدتا شامل غذاهای تهیه شده از غلات ، میوه ها و سبزیجات است، به ندرت دیده می شود.

ادامه مطلب …

635248815911311079

آیا مردان نیاز به رژیم غذایی خاصی دارند

 به دلیل توده عضلانی بیشتر ، سرعت متابولیسم در مردان بیشتر از زنان است .این امر به معنی آن است که مردان نیاز بیشتری به کالری ونیز بعضی ویتامین ها دارند ،به خصوص آن دسته از ویتامین ها و مواد معدنی که در آزاد کردن انرژی از غذا دخیل هستند.

در مردان استخوان ،عضله ، بافت های عضوی وچربی بیشتری نسبت به زنان دارند .در هر روز مردان حدود ۶۰۰ کالری بیشتر از زنان غیر بار دار میسوزانند.

ادامه مطلب …

barname-rizi-mali

چگونه یک ارزیابی مالی خانوادگی انجام دهیم؟

شروع نکردن یک کار با پول کافی، به عنوان سرمایه‌گذاری نکردن شناخته شده، معمولاً به عنوان دومین عامل شکست تجارت‌های خصوصی تلقی می‌گردد. این درآمد معمولاً در نتیجه طرح پیشرفت نامناسب در مدت مرحله پیش‌زمینه می‌باشد. قبل از هر چیز شما باید هزینه‌های خانواده خود را تخمین بزنید و به گونه‌ای باید مطمئن شوید که درآمد کارتان برای پرداخت آنها کافی است. باید با خانواده دور هم بنشینید و صادقانه در مورد حداقل درآمد مالی که خانواده باید هر ماه داشته باشد تا امنیت را فراهم آورد، صحبت کنید. از هر کدام از اعضای خانواده بخواهید تا یک یا دو راه که با آن هزینه‌ها می‌توانند کمتر شوند را پیشنهاد کنند.

ادامه مطلب …

74759_857

نکات موفقیت آمیز در کار و تجارت

امروز برای موفق شدن در یک کار و تجارت، باید انعطاف‌پذیر باشید، برنامه‌ریزی خوب داشته باشید و مهارت‌های سازمانی را بدانید. نکات زیر می‌تواند کمکتان کند.

سازماندهی داشته باشید

برای موفق شدن در کاری باید سازماندهی داشته باشید. سازماندهی به شما کمک می‌کند کارها را تکمیل کنید و طبق برنامه پیش روید. یک راه خوب برای این کار این است که یک لیست برنامه روزانه داشته باشید و جلوی هر کاری را که انجام می‌شود، یک تیک بزنید. این کار مطمئنتان می‌کند که چیزی را فراموش نکنید و همه کارها را یک به یک انجام دهید.

ادامه مطلب …

breakfast2

غذاهای نشاط‌ آور

بعضی غذاها مواد شیمیایی و هورمون‌هایی را ترشح می‌کنند که افراد را سرحال آورده و خوشحال می‌کند. در این شرایط فرد ازنظر روحی احساس اعتماد به نفس می‌کند، مهارکننده‌های ذهنی او کم می‌شود و با نشاط‌تر به‌نظر می‌رسد. نتیجه این وضعیت این است که یکی از مراحل جنسی که آمادگی روحی است، فراهم می‌شود.

ادامه مطلب …

634351

دوازده نکته کلیدی برای کسب و کار خانوادگی موفق

مجموعه خویشاوندی باشدکهانواده قسمت مهمی از یک کسب و کار جدید محسوب میشوند که ممکن است شامل بردران،همسر،مادر،پدر،یاهر عضودیگری از یک برای شروع یک فعالیت شغلی جدید گردهم می آیند.هرقدراتحادخانوادگی برای شروع ومدیریت یک شغل جدید بیشتر باشد اعضا بهتر می تواننددر برابر مشکلات معمولی آغاز کار مقاومت کنندوبرآنها پیروزگردند.بین هر سه کسب و کار خانوادگی،فقط یک مورد حفظ وبه نسل بعد از خود منتقل می شود.در این مرحله ممکن است خطرات حادی در کممین کار آفرین باشد،بعضی مواقع اعضای خانواده برای شروع یک کار جدید ،بدون داشتن یک دیدگاه واضح وهدف مشخص،این کار را انجام میدهند.

ادامه مطلب …

BL20_YBL_SAFFRON_929129f

زعفران دارای چه خواصی است

زعفران گیاهی است از خانواده زنبق ،این گیاه چند ساله ،دارای پیاز کوچک،به رنگ قهوه ای می باشد.

 این گیاه در نواحی جنوب غربی آسیا ،جنوب اروپا و اسپانیا و در ایران در استان خراسان روئیده می شود ، دارای ساقه و شش گلبرگ به رنگ بفش وسه رشته کلاله به رنگ قرمز می باشد.

 قسمت مورد استفاده گیاه زعفران کلاله نارنجی رنگ آن است که همان قسمت مورد استفاده در تجارت است.

ادامه مطلب …