photo_2018-12-11_14-13-32

تجلیل از جوانان نمونه و چهره های ماندگار صنعت معدن و تجارت با حضور وزیر صمت

<تجلیل از جوانان نمونه و چهره های ماندگار صنعت،معدن و تجارت با حضور وزیر صمت دوازدهمین دوره معرفی تولیدکنندگان و مدیران جوان و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران با حضور وزیر صنعت معدن تجارت برگزار شد. به گزارش شاتا دوازدهمین دوره این جشنواره با هدف حمایت از مدیران و تولیدکنندگان ایرانی بویژه در راستای سیاست های کلان کشور جهت تقویت تولید ملی و تشویق حضوردر بازارهای خارجی با همکاری و حمایت وزارتخانه های اقتصادی و تشکل های بخش خصوصی کشور برگزار شد. دراین دوره از ۳۱ واحد تولیدی که عملکرد موفقی در سال گذشته داشته اند تجلیل شد. صدری،دبیر جشنواره با بیان این که این ۳۱ واحد ازمیان ۶۳۰ شرکت و بنگاه اقتصادی انتخاب شده اند گفت: ازمیان این شرکت ها هشت شرکت نیزبه عنوان واحد صنعتی برتر انتخاب و معرفی شدند. درمیان این هشت واحد،دو واحد صنعتی و سه واحد خدماتی، یک واحد پژوهشی و یک شهرک صنعتی قرار دارند که مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین از ۲۰ مدیر جوان نمونه که میانگین سنی زیر ۴۰ سال دارند نیز دراین مراسم تجلیل شد. دبیر دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در این دوره از جشنواره، نکوداشت یک مدیر جوان فعال در صنعت غذایی که موفق شده بیش از ۱۰۰۰نفر را بطور مستقیم مشغول بکارکند برگزار شد، گفت: همچنین از چهارچهره ماندگار صنعت، معدن و تجارت کشور نیز تجلیل شد. صدری افزود: در بخش ویژه این جشنواره از مدیران و وزرای ادوار دولت های پس از انقلاب اسلامی نیز قدردانی به عمل آمد. وی هدف از برگزاری این جشنواره را حمایت از تولید و کارآفرینی جوانان عنوان کرد و افزود: امروز پایه و اقتدار کشورها به سرمایه های دانشی آنهاست و نه منابع فیزیکی و زیرزمینی ؛که اگرچه این موضوع هم مهم است ولی آنچه مهمتر است نیروی انسانی است و اینکه چگونه بتوان از این منابع ارزشمند موجود در کشور استفاده بهینه کرد و در راستای خلق ارزش افزوده اقتصادی و تولید و ارائه خدمات،این نیرو را به کار گرفت. باور کردن منابع فکری و فرهنگی یک کشور نیازمند پختگی اندیشه و توان فکری است.

photo_2018-11-05_15-12-40

نماینده ایران موفق به دریافت جایزه کارآفرین برتر جهان اسلام شد

به گزارش ایسنا :در شرایطی که آمریکا و هم پیمانانش جنگ اقتصادی را علیه ایران آغاز کرده و تمام قوای خود را برای تحت فشار قرار دادن و انزوای سیاسی جمهوری اسلامی به کار گرفته است درخشش ایران در مراسم توسعه کارآفرینی جهان اسلام در مالزی از میان ۵۷ کشور اسلامی دنیا در راستای ترویج و توسعه تجارت بین کشورهای اسلامی، برگ برنده‌ای است برای نشان دادن اقتدار ایران در حوزه توسعه اقتصادی، تجارت بین‌الملل و توسعه کسب‌وکار و کارآفرینی و نیز فرصتی برای اتحاد کشورهای اسلامی در مسیر دورزدن تحریم‌های آمریکا و حذف دلار از مبادلات تجاری.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، در این مراسم مهدی کریمی تفرشی رییس هیات مدیره مجتمع صنایع غذایی گلها، به عنوان نماینده ایران موفق به دریافت جایزه کارآفرین برتر جهان اسلام شد و افتخاری دیگر در اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی با دستان غیرتمند سربازان حوزه تولید، صنعت و کارآفرینی که در اوج فشارها و تحریم‌ها با تمام نیرو و توان در چرخاندن چرخ دنده‌های صنعت و رونق تولید و کسب و کار، خالصانه و بی‌ادعا کمر همت بسته‌اند رغم خورد.

مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری‌های اسلامی که مقر آن در مالزی است، در راستای ترویج و توسعه تجارت بین کشورهای اسلامی، پس از ارزیابی نامزدهایی از ۵۷ کشور اسلامی توسط شورای عالی داوران بین‌المللی، ۳۸ نفر از مدیران برتر را از سراسر دنیا به عنوان برندگان جایزه توسعه ‏کارآفرینی جهان اسلام انتخاب و معرفی کرد که نام  مهدی کریمی تفرشی که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب این جایزه شد، در این میان به چشم می‌خورد.

photo_2018-11-05_15-12-40

با کمال افتخار دکتر کریمی تفرشی به کسب عنوان کارآفرین برتر جهان اسلام نائل گردید

افتخاری دیگر در اهتزاز پرچم مقدس ایران
کارآفرینی در عصر جهاد اقتصادی هنر مردان عاشق و بی ادعای این سزمین است.
اسطوره های این سرزمین مردان پاک باخته ای هستند که در نبرد اقتصادی جهان علیه این خاک زرگون، سپر و جنگ افزارشان تولید، چرخاندن چرخ دنده های صنعت و اشتغال و کارآفرینی است.
کسب عنوان افتخارآفرین “کارآفرین برتر جهان اسلام” توسط دکتر مهدی کریمی تفرشی از مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری های اسلامی، برگ زرین دیگری است در لوح پرشکوه افتخارات این سرزمین تا باز حماسه ای دیگر با دستان سربازان غیرتمند این خاک آریایی رغم بخورد و اقتدار و توان اقتصادی کشور را در اوج فشارها و بحران های جهانی علیه این سرزمین ، به رخ بکشد.