مدیریت حرفه ای

کتاب مدیریت حرفه ای یک کسب و کار موفق

معرفی کتاب

تجربه نشان داده است که در این ساختارمارپیچ تولید، تنها کسانی میتوانند بمانند و پیروز شوند که مدیر باشند.

کتاب مدیریت حرفه ای یک کسب و کار موفق، تکنیک ها و تاکتیک های یک ناخدای حرفه ای در کسب و  کار است. نویسنده این کتاب شیوه های راهبردی مدیریت را به رشته تحریر در آورده و بیان می کند که اینها قوانینی است که من در سالیان دراز، آموخته ام و به کار بسته ام.امیدوارم با لطف خداوند ابن تجربیات بتواند راهگشای تمام مدیران صنایع کشورم شود و باعث پیروزی آنها باشد.

دکتر مهدی کریمی تفرشی نویسنده این کتاب بعنوان کار آفرین برتر جهان اسلام و مرد سال صنعت ایران معرفی شده است .

مدیر موفق

کتاب مدیر موفق کیست؟

چکیده

محققان و تاریخ نگاران با بررسی اسناد تاریخی به این نتیجه رسیده اند که مدیریت اساسا یک واژه ایرانی-عربی بوده و مختص ایرانیان است یعنی بحث مدیریت ابتدا در ایران مطرح و سپس به اقصاء نقاط عالم گسترش یافته است. اسناد تاریخی نشان می دهند که شاهان که کمتر وقت پیدا می کردند به مسائل مملکتی برسند وبیشتر از رای و نظر افراد زیردست استفاده می کردند .از جمله مدیریت در ایران باستان می توانیم مدیریت کوروش بزرگ و دوره هخامنشی را نام ببریم.

مدیریت یعنی اداره کردن مجموعه ای به صورت هماهنگ وهمسو برای نیل به هدف. مدیریت از دیر باز در فعالیت های انسان وجود داشته البته نه به اندازه و اهمیتی که در حال حاضروجود دارد.انسان برای انجام هر فعالیتی باید از عوامل زیادی بهره ببرد اما این عوامل به خودی خود موجب نیل به هدف نمی شود چون این عوامل باید با یکدیگر هماهنگ باشند و یک مجموعه ی یکپارچه را تشکیل دهند تا بتوانند به هدف خود برسند.

لذت بخش ترین تجربه ای که انسان در زندگی دارد رسیدن به هدف در کوتاه ترین و مناسب ترین زمان ممکن است واین امرجز با بهره جویی از مدیریت ممکن نیست.

ادامه مطلب …

کتاب راز و رمز تغییر

کتاب رمز و راز تغییر

چکیده کتاب

در دنیای امروز کسب موفقیت ،شادکامی و رضایت از زندگی است که در بسیاری از مجامع علمی دنیا به طور جدی در حال پیگیری است .دراین کتاب سعی شده است که مخاطب با معنی ومفهوم واقعی موفقیت آشنا گردد و نیز سعی شده است که مخاطب بتواند با رمزهای موفقیت و کلیدهای اعتماد به نفس جهت تغییرات اساسی در رفتارخود آشنا گردد.

در فصول مختلف در بالا بردن اعتماد به نفس و کسب موفقیت راهکارهایی ارئه گردیده است که می توان از این فصول مهم به رمزهای موفقیت ،اعتقادات-نیروی سازنده-نیروی نابود کنند،رمز وراز تغییر ،فرهنگ موفقیت و…. اشاره کرد.

از ویژگی منحصر به فرد این کتاب این است که در فصل آخر آن تست های خودشناسی بیان شده که مخاطب بعد از مطالعه کتاب می تواند به شناخت درستی از خود حقیقی اش برسد

نویسنده: مهدی کریمی تفرشی

Book_Mockup_03

کتاب کارآفرینی

معرفی کتاب

مهدی کریمی تفرشی کار آفرین برتر جهان اسلام از میان کلیه مدیران برتر کشور های اسلامی توسط مرکز تجارت بین الملی سازمان همکاری های اسلامی در این کتاب به تشریح روند کار آفرینی و موفقیت در فضای کسب و کار پرداخته اند ,  این کتاب به بررسی تعریف کار آفرینی , ویژگی های بارز کار آفرینان و راه های تقویت این ویژگی ها در افراد و عوامل موثر در کارآفرینی پرداخته است . کتاب کار آفرینی در ۱۴۱ صفحه توسط انتشارات آتی نگر منتشر گردیده و در کتاب فروشی های معتبر کشور قابل دسترس می باشد .

کارآفرینی وکارآفرین اولین بار مورد توجه اقتصاد دانان قرارگرفت وهمه مکاتب اقتصادی از قرن شانزدهم میلادی تا کنون به نحوی کارآفرینی را در نظریه های خود تشریح کرده اند. ژوزف شومپیتر با ارائه نظریه توسعه اقتصادی خود در سال ۱۹۳۴که همزمان با دوران رکود بزرگ اقتصادی بود، موجب شد تا نظر او در خصوص نقش محوری کارآفرینان در ایجاد سود، مورد توجه قرار گیرد و به همین دلیل وی را”پدر کارآفرینی” لقب داده اند.
از نظر وی”کارآفرین نیروی محرکه اصلی در توسعه اقتصادی است” ونقش کارآفرینی عبارت است از”نوآوری یا ایجاد ترکیب های تازه از مواد”. همچنین کارآفرینی از سوی روانشناسان و جامعه شناسان با درک نقش کارآفرینان در اقتصاد و به منظور شناسایی ویژگیها و الگوهای رفتاری آنها با بررسی و تحقیق در خصوص آنان مورد توجه قرار گرفته است.
ادامه مطلب …

خواص گیاهان داروئی

کتاب گیاهان دارویی

چکیده کتاب

گیاهان دارویی میراث منطقه ای با اهمیت برای جهان هستند که ثروت عظیمی را به جهان عرضه داشته اند.تخمین زده می شود که حدود ۷۰۰۰ گونه گیاه در طول تاریخ طب سنتی به عنوان دارو در جوامع بشری استفاده شده است. مواد اولیه موثردر گیاهان به صورت ذخیره موجود است وپیوسته غیر قابل جایگزین مورد استفاده خواهد بودگیاهان دارویی تنها به گیاهانی که تسکین دهنده وآلام مردم هستند اطلاق نمی شود بلکه از گیاهان دارویی به عنوان طعم دهنده ،شیرین کننده ،وبه عنوان ماده اولیه محصولات آرایشی وبهداشتی مورد استفاده قرارمی گیرد. درکتاب گیاهان دارویی با انواع گیاهان دارویی ،خواص گیاهان دارویی،ترکیبات شمیایی گیاهان دارویی و مضرات گیاهان دارویی آشنا می شوید. کتاب گیاهان دارویی توسط مهدی کریمی تفرشی: مرد سال صنعت غذای ایران، تنها دارنده نشان شوالیه اروپا و سفیر غذای سالم در سال ۱۳۹۰ نوشته و منتشر گردیده است. با مطالعه این کتاب آسانتر و مطمئن تر میتوان محصولات سالمی را انتخاب و سلامنی را تضمین کرد.

Sumaach سماق معمولی
Rhus coriaria L نام علمی:
کلیات گیاه شناسی
درختی است کوچک به ارتفاع ۴-۳ متر. شاخه های جوان و دم برگهای آن را موهای زبرپوشانیده است. برگ سماق شانه ای است و طول آن تا ۱۵ سانتی متر میرسدو معمولا دارای ۱۵ برگچه می باشد. برگچه ها دندانه دار به ظول ۶-۴ سانتی متر بیضی و مخملی است،روی برگ سبز مات یزر برگ روشن و در اپییز سرخ رنگ و حنایی می شود.

ادامه مطلب …